C4: Final dificil pentru Cermei; succes categoric al Sebişului

Gloria Lunca Teuz Cermei – Internațional Bălești 2-1

Meci pe care cea mai bine clasată reprezentantă a Aradului în C4 şi l-a făcut mai greu decât ar fi părut. Şi asta chiar dacă în minutul 5 Sulea a deschis scorul. Buia şi acelaşi Sulea au ratat desprinderea din faze clare de gol, iar în minutul 44 juniorul Moraru a făcut totuşi 2-0. Gazdele au dominat teritorial partida, şi erau cât pe ce să îşi încurce situaţia în final. În minutul 86 Lupulescu avea să reducă din handicap, după care portarul Bodea se va dovedi providenţal la 2 şanse incredibile ale oltenilor, păstrând toate punctele la Cermei.

Cermei: Bodea – Rogojan (Bondor), Cotoc, Gligor, Suslak – Mager, Nistor, N. Varga, Moraru (Bubuş) – D. Buia, Sulea (Diarra)
............................................

Hermannstadt II – Național Sebiș 0-6

Fără istoric meciul de la Sibiu, cu succes categoric al bancarilor sebişeni. La 3 minute d ela start Pintea a deschis scorul. În minutul 23 Tatulea şi în minutuk 28 Enciu au semnat scorul pauzei, 0-3. Dică a ratat un penalty imediat după pauză, iar Enciu mai punctează o dată în minutul 69. Finalul este dominat de 2 rezerve, Vereş şi Ionică punctând pentru un 0-6 fără comentarii.

Național Sebiș: Poiană – Poștoarcă, Basic, Dumitrache, Siminic – Pintea (Vereş), Ruță (Petculescu) – Săulescu, Dică (Susan), Tatulea – Enciu (Ionică)
...................................................

Cealaltă reprezentantă a Aradului în C4, Şoimii Lipova, a avut etapă liberă.