C4: Lipova, Sebiş şi Cermei - 3 victorii, 9 goluri

CNS Cetate Deva – Lunca Teuz Cermei 2-5

Final de an excelent pentr cei de la Cermei, care şi-ar putea adăuga şi 3 puncte la masa verde după jocul nedisputat de la Sebiş. Dar până acolo mai e ceva cale de străbătut, şi trupa lui Radu Anca îşi vede de treabă. Ultima victorie a fost una clară, fără dubii, la Deva. Gazdele au deschis scorul prin Mintaş la 14 minute de la start, după care Cermeiul a dat recital. În minutul 34 Buia egalează din penalty. Apoi, în minutul 43 Ianc înscrie pentru 1-2. La 2 minute de la reluare Sulea punctează şi el, 1-3. În minutul 51 Buia face 1-4! Iar în minutul 71 Mager înscrie golul 5 al Cermeiului. Gazdele au ultimul cuvânt, gol Moţ, dar punctele pleacă la oaspeţi.

Cermei: Bodea – Rogojan, Cotoc, Gligor, Nistor – Mager (Moraru), Ianc, Varga, Suslak (Aldan) – Buia (Berari) – Sulea (Brînduşe)
........................................................

ACSO Filiași – Național Sebiș 0-1

Victorie importantă a Sebişului, într-o deplasare ce s-a dovedit a fi destul de dificilă. Unicul gol al meciului avea să fie marcat de fundaşul croat Basic, în minutul 25. Gazdele au reacţionat abia după pauză, trimiţând, inclusiv, balonul în bara porţii Sebişului. Enciu va fi eliminat în minutul 68, iar gazdele aveau să forţeze finalul, fără succes, din fericire.

Sebiș: Poiană – Poștoarcă, Basic, Dumitrache, Siminic – Pintea (S. Vereş), Ruță – Săulescu, Petculescu (Susan), Tătulea (C. Vereş) – Enciu
....................................................

Șoimii Lipova – Becicherecu Mic 3-0

Şoimii iau o gură de oxigen, în faţa unui adversar pentru care Liga a 3-a e o căciulă prea mare. După o casacadă de ratări, gazdele deschid scorul în minutul 33 prin Filimon. La 3 minute de la reluare Trabalka a făcut 2-0. Ultima reuşită a meciului i-a aparţinut aceluiaţi Trabalka, când mai erau de joc 20 de minute.

Lipova: Bujor – Mandache, Calvin, Vasiu, Lupșe – Deta (Stoin), Bier (Tomuţ), S. Popa (Copil), Filimon (Kocsis) – Vasinc, Trabalka