Victorie categorică a UTA-ei, în meciul cu Poli Iași. Scor final 0-2 Poli Iași-UTA

Mircea Rednic a declarat că a doua repriză a fost mult mai bună în ce privește jocul arădenilor.

UTA câștigă în deplasare și e pe primul loc în play-out.

În minutul 62, UTA a pornit pe contra-atac și Ezekiel reușește să marcheze primul gol pentru arădeni.

Iar în minutul 85 Ezekiel pasează lui Luckassen, care trimite mingea în poartă printre picioarele lui Lungu.

În minutul 90, au fost acordate cartonașe galbene pentru Ezekiel și Todoroski.

Echipe:

Poli Iași: Lung – Todoroski, Ilie, Bouhenna, Ispas –  Marchioni, Bordeianu – Stefanovici, Al. Roman, Bettaeb – S. Buș. Pe bancă: Ailenei – Martac, Katanec, Samayoa, Itu, Saghiri, Jatoba, Allanzinho, Harrison, Gheorghiță, Kabran, An. Ciobanu. Antrenor: Tony da Silva

UTA: Iacob – Rodrigues, Stolnik, Conte, Lawrence – Vulturar, Cr. Mihai – R. Pop, Omondi, Micovschi – Luckassen. Pe bancă: Kucher – Trif, Căpușă, Stahl, An. David, Iurasciuc, Tudorie, Ezekiel, Ar. Lopez. Antrenor: Mircea Rednic

Arbitri: Andrei Chivulete – Andrei Constantinescu (ambii din București), Alexandru Vișan (Galați). Rezervă: Andrei Moroiță. Camera VAR: Claudiu Marcu și Alexandru Filip (ambii din Constanța).