Victorie importantă pentru UTA în fața FCSB, scor 2-1, după ce oaspeții au condus 1-0

Prima înfrângere din acest sezon pentru FCSB a fost adusă de UTA Arad, în această seară, pe Arena Francisc Neuman.

În minutul 4, FCSB a deschis scorul. Florinel Coman îl deposedează pe Olaru și avansează singur pentru a-l învinge fără dificultate pe portarul lui UTA din 11 metri.

Apoi, în minutul 17, arbitrul a arătat lovitură de la 11 metri pentru arădeni, după consultarea VAR, în urma unui henț făcut de Pantea. Fabry execută foarte bine lovitura de pedeapsă și e gol pentru UTA.

În minutul 61, Rareș Pop trimite în fața porții, Dawa încearcă să respingă, trimite la Cooper, care șutează în colțul din dreapta-sus și marchează.

A urmat o eliminare la FCSB, minutul 83. Florinel Coman vede al doilea cartonaș galben, după ce l-a lovit cu cotul pe Markov.