Încă 25 de medalii în palmaresul înotătorilor masters ai CSM Arad!

La Reșita s-a derulat a VIII-a ediție a Memorialului ,,Ioan Schuster” la înot masters, competiție ce a aliniat la start 94 de sportivi din Austria, România și Ungaria, reprezentând 21 de cluburi. După 2 zile de întreceri reprezentanţii CSM Arad au reușit să obțină rezultate meritorii, totalizând 25 de medalii câștigate la individual și 4 medalii pe echipe de ștafetă.

Pintican Cristian a obținut medalia de aur în probele de 50 m liber, 100 m liber, 50 m spate, 100 m spate și medalia de bronz la 50 m fluture.

Norbert Rusu a scos din apă 4 medalii de bronz în probele de 50 m bras, 100 m bras, 100 m spate și 200 m mixt cât și o medalie de argint în proba de 400 m liber.

Cristian Stertl a cucerit medalia de aur în probele de 50 m liber, 100 m liber, 50 m fluture și 200 m mixt.

Karpati Adalbert a obținut medalia de argint în probele de 50 m fluture și 200 m mixt și pe cea de aur la 50 m liber. Onea Ștefan a obținut aurul în probele de 50 m bras și 100 m bras.

Anca Miloș a obținut medalia de argint în proba de 50 m bras și 50 m liber.

Mladin Cristian a obținut medalia de bronz în proba de 50 m spate și 100 m bras.

Damian Romeo a obținut medalia de bronz în proba de 400 m liber iar Nagy Csaba a obținut medalia de bronz în proba de 50 m liber.

Rezultate bune a  avut și Flaviu Mocanu, clasându-se pe locul cinci în probele de 50 m bras, 100 m bras și 50 m liber.

În proba de ștafetă 4X50 m liber, echipa formată din Onea, Damian, Rusu și Karpati, a obținut medalia de aur iar echipa formată din Pintican, Nagy, Mocanu și Stertl a câștigat medalia de argint.

În proba de ștafetă 4X50 m mixt, echipa Csm Arad în componența Rusu, Karpati, Onea, Mocanu, a obținut medalia de aur iar echipa formată din Pintican, Mladin, Nagy și Damian a obținut medalia de argint.