Hermannstadt – UTA 0-0. Un număr impresionant de arădeni și-au susținut echipa la Sibiu

Remiză albă la Sibiu. Astfel, Hermannstadt și UTA Arad au remizat pe Stadionul Municipal din Sibiu, în cadrul etapei cu numărul 26 din Superliga.

Sibienii au dominat prima repriză și chiar au marcat în minutul 13, prin Ene, însă golul a fost anulat pentru un offsaid. După aceea a urmat un joc de uzură între cele două formații, fără ocazii.

În ultimele minute, Hermannstadt a pus presiune, însă nu au reușit să trimită mingea în plasă.

În urma meciului disputat astăzi, Hermannstadt este pe locul 11 în Liga 1 și are 26 de puncte acumulate în 26 de meciuri jucate. Iar UTA rămâne tot pe penultimul loc, cu 24 de puncte.

Aproximativ 1000 de arădeni s-au deplasat la Sibiu unde și-au susținut echipa favorită.