C4: Trei puncte care pot cântări greu: Unirea Alba Iulia – Național Sebiș 0-1

Sebişul începe să revină pe linia de plutire. După succesul concludent cu Cermeiul, bancarii s-au impus la Alba Iulia, pe terenul unei echipe ce legase 2 victorii. Gazdele au avut inişiativa, abia în minutul 31 Sebişul având prima ocazie, irosită în primă fază de Basic şi mai apoi de Suciu. Tot Alba Iulia a început mai bine și mitanul secund, după care în minutul 70, Velici  a fost agăţat în careu, iar Tulcan a executat precis penalty-ul pentru 0-1. Moment din care Naţionalul a început să fie vioara întâi, Himcinschi, Suciu şi Fuchs ratând de puţin golul 2. Succes la limită, dar atât de important în lupta pentru primul loc al teamului de pe Crișul Alb.

Sebiș: D. Munteanu – Kilin, Bîrsănel, Basic, Siminic – Avramescu, Suciu – Săulescu (75 Susan), Tulcan (80 Fuchs), Iuga – Velici (89 Rosenblum).