C4: Spectacol...dar trist pentru gazde: Şoimii Lipova - CSU II Craiova 2-3

E clar că şoimii traversează o perioadă dificilă. Nou-promovata a jucat frumos contra satelitului celor de la Craiova, dar până la urmaă, după un spectacol agreabil, punctele au mers în Bănie. Lipova a început bine cu şanse irosite pe Popa, Piţ, Trabalka şi Deta, dar scorul a rămas neschimbat la pauză. După o oră de joc oltenii deschid scorul prin Constantin. După 10 minute Paşcu face fault în careu, iar oaspeţii se desprind după reuşita din penalty a lui Popescu. Şoimii răapuns imediat, Trabalka făcând 1-2. În minutul 77 se restabileşte egalitatea, gol Popa din lovitură liberă. Finalul aduce golul descătuşării oaspeţilor, Popescu reuşind dubla. Eşec parcă totuşi puţin nemeritat de Lipova, care a avut şansele ei, mari de tot, la 0-0.

Lipova: Iliescu – Kocsis, Calvin, Pașcu, Stoin – S. Popa – Deta (Ţurai), Piț (Jichici), Copil (Filimon), Vasinc – Trabalka.

--------------------------------------

De reamintit că ieri tot în C4: Naţional Sebiş - CNP Timişoara 5-0 şi ACSO Filiaşi - Gloria Lunca Teuz Cermei 2-0.