C4: Sebişul dă recital; Cermeiul se blochează

Runda din acest week-end din C4 a început şi cu bune dar şi cu rele pentru reprezentantele Aradului.
...........................................
Național Sebiș – CNP Timișoara  5-0

Duel fără istoric, cu un Naţional Sebiş care se simte bine după ce l-a repus pe Călin Cojocaru pe banca tehnică. Enciu a deschis scorul după 5 minute de la start, pentru ca Săulescu să facă 2-0 în minutul 7. Până la pauză Basic (min 35) şi acelaşi Săulescu (min 43) au perforat de încă două ori poarta oaspeţilor. Punctul final a fost marcat de Enciu când mai erau 10 minute de joc.

Național Sebiș: Poiană – Poștoarcă, Basic, Dumitrache, Siminic – Pintea (S. Vereş), Ruță – Săulescu (Ionică), Livan (Susan), Tătulea – Enciu.
............................................

ACSO Filiași – Gloria LT Cermei  2-0

Seria bun din ultima perioadă a Cermeiului a luat sfârşit la Filiaşi, după un meci în care gazdele, conform celor de la Gloria, au fost ajutate în momemnte importante şi de arbitri. După 2 şanse ale celor din Cermei, în minutul 32 Filiaşiul deschide scorul prin Dinu. Din păcate oaspeţii şi-au creat puţine şanse în partea secundă, Bubuş fiind cel mai aproape de gol în minutul 83. Iar în minutul 88 Geamînu avea să stabilească scorul final, 2-0.

Cermei: Bodea – Rogojan, Cotoc, Al. Gligor, Nistor – Mager (Bubuş), N. Varga, Ianc, Suslak – Diarra (Brânduşe) – Sulea.

Azi Şoimii Lipova joacă pe terenul celor de la Craiova II.