Vremea Romania, Arad 23°C

Stiri Arad

Acordarea ajutoarelor băneşti pentru încălzirea locuinţelor pe perioada sezonului rece

Acordarea ajutoarelor băneşti pentru încălzirea locuinţelor pe perioada sezonului rece
Comentează 0

Referitor la acordarea ajutoarelor băneşti pentru încălzirea locuinţelor pe perioada sezonului rece noiembrie 2015 – martie 2016, conform O.U.G. nr. 70/2011, cu modificările şi completările ulterioare, facem cunoscut următoarele:

Centrul nr. 1

pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor – Locaţie – Arad,

P-ţa Plevnei nr. 1. Telefon: 0257/282777.

Cartiere arondate: Centru (B-dul Revoluţiei, de la P-ţa Romană până la Gară şi străzile adiacente), Aradul Nou, Sânicolaul Mic, Subcetate, Mureşel, Grădişte, Cartierul Funcţionarilor.                                                                 

  Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 20.10.2015.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei bl. 108.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura în ordinea străzilor şi a zilelor enumerate mai jos, de luni până joi între orele 830 – 1600, vineri între orele 830 – 1500 şi sâmbăta între orele 830 – 1200 , după cum urmează:

 

DATA DEPUNERII

ORAR

STRĂZI

20.10.2015

830 - 1600

Academia Teologică, Aleea Azuga, Aleea Răsăritului, Achile, Aleea Romanţei, Ardealului, Armoniei, Aviator Georgescu, Arinului, Alexandrescu Grigore, Alexandru Ioan, Alecsandri Vasile, Arcaşilor, Avrig, Andrenyi Karoly, Agârbiceanu Ion, Aron Cotruş, Aleea Făget

21.10.2015

830 - 1600

Banu Mărăcine, Bela Bartok, Bariţiu Gheorghe, Bihorului, Blajului, Blanduziei, Bobocilor, Bradului, Brînduşei, Brătianu I.C., Blaga Lucian, Bălcescu Nicolae, Băncilă Octav, Balint Simion, Basarab I, Berzei, Banatului, Bănescu Florin, Botiş Teodor

22.10.2015

830 - 1600

Bagdazar, Babeş Vicenţiu, Barabaş Bela, Bobâlna, Bolintineanu Dimitrie, Boemiei, Bicaz, Borlea, Buciumului, Bogrea Vasile, Calea Timişorii, Cîmpul Florilor, Căpşunilor, Caransebeş, Castanilor, Castor, Catedralei.

23.10.2015

830 - 1500

Ceahlău, Ceaikovski, Cedrului, Chendi Ilarie, Cezar, Cibinului, Clopotului, Cetăţii, Cehov, Coasei, Caragiale I.L., Câmpia Turzii, Cobzei, Cărpinişan Romulus, Ceontea Teodor

24.10.2015

830 - 1200

Coloniştilor, Colţişor, Cometei, Comunarzilor, Constituţiei, Coşbuc George, Corabiei, Cozia, Crângului, Crasna, Crişan, Cloşca, Cunţan Maria, Calea Victoriei

26.10.2015

830 - 1600

Miron Costin, Corneliu Coposu, Cristal, Dacilor, B-dul Decebal, Desseanu, Deltei, Diaconul Coresi, Diamant, Cantemir Dimitrie, Diogene, Dragomir Nelu Aristide, Dragu Stan, Drăgoi Sabin, 1 Decembrie,

27.10.2015

830  - 1600

Deleanu Budai Ioan, Duiliu Zamfirescu, Dogarilor, Doinei, Doinaş Augustin Ştefan, Densuşianu Nicolae, Egalităţii, Endre Ady, Episcopiei, Eminescu Mihai, Eftimiu Victor, Flacăra.

28.10.2015

830  - 1600

Gheorghe Popa de Teiuş, Fătu C.I., Florilor, Frumoasă, Feleacului, Economului, Eroul Necunoscut, Ficusului, Frunzei, Furnicii, Gelu, General Dragalina

29.10.2015

830- 1600

Gogol Nicolae, Gojdu Emanoil, Gladiolelor, Grădina Poştei, General Vasile Milea, Gurban Constantin, Guttenbrunn A.M.,  Georgescu Ion, Ghibu Onisifor, Goldiş Vasile, Gyula Salacaz.

30.10.2015

830 - 1500

Gustav Augustini, Gergely Csiki, Ghiba Birta Elena, Gladiator, Gorunului, Gavra Alexandru, Grâului, Grigorescu Nicolae, Grozescu Iulian, Gutuilor

31.10.2015

830 - 1200

Haica Sava, Horia, Haiducilor, Hector, Hodoş Constanţa, Hunedoarei, Heim Domokoş, Hortensia, Horga Nicolae, Iancu Jianu, Ivireanul Antim, Infanteriei,  Ipătescu Ana, Iosif Ştefan Octavian, Iasomiei

02.11.2015

830 - 1600

Kuncz Aladar, Luca Laurenţiu, Ludwig Roth Ştefan, Labirint, Lazăr Gheorghe, Lengyel Iosif, Loga Diaconovici C., Lucreţia, Lacu Alexandru, Lazăr Augustin, Lugojului, Lenau Nicolaus, Lucernei, Luminii, Măcieşului, Macului, Magheran, Marte, Splaiul Mureşului.

03.11.2015

830 - 1600

Maniu Iuliu, Mărăşeşti, Marşieu Iustin, Mărţişor, Memorandului, Merişor, Meţianu, Micşunelelor, Mierlei, 9 Mai, Mureşan Iacob, Mătăsari, Meseriei, Mihăilescu Rene Ştefan, Moţilor, Movilei, Mureşan Ioan Gheorghe, Mureşanu Andrei

04.11.2015

830 - 1600

Minea Ilie, Monţia Emil, Milcov, Miraj, Molidului, Moraviei, Moşilor, Mucius Scaevola, Muncii, Moga Voievod, Moricz Z. Moşoiu Traian, Militarilor, Minulescu, Mărcuş Mihai, Mariş Teodor, Minişan Cornel

05.11.2015

830 - 1600

Nalbei, Negruzzi C., Neculce, Nucului, Nufăr, Necula Vasile, Octavian Goga, Ovidiu, Odobescu, Ogorului, Miorenescu Caius, Moldovan Ioan

06.11.2015

830 - 1500

Olimpiadei, Oradea, Ostaşului, Orient, Orion, Orşova, Pandurilor, Panselei, Paris, Păcăteanu Teodor, Păcii, Panait Cerna, Partizanilor, Petalelor, Pompei, Popa Eugen

07.11.2015

830 - 1200

Părului, Pavelescu Cincinat, Paşcani, Paul Chinezul, Pincio I.P., Petreanu Coriolan, Pelicanului, Pescăruş, Petru Pipoş, Petru Rareş, Petuniei, Pinului, Popa Şapcă, Porumbiţei, Porumbului, Posada, Preparandiei, Prislop.

09.11.2015

830 - 1600

Privighetoarei, Prunului, Păpădiei, Patria, Pescarilor, Piersicilor, Plugarilor, Postavului, P-ţa Avram Iancu, P-ţa Bibici Margareta, P-ţa Eroilor, P-ţa Caius Iacob, Pârvan Vasile.

10.11.2015

830 - 1600

 

P-ţa Plevnei, P-ţa Luther, P-ţa 13 Martiri, P-ţa Mihai Viteazul, P-ţa Arenei, P-ţa Pompierilor, P-ţa Drapelului, P-ţa Sârbească, P-ţa Olimp, P-ţa George Enescu, P-ţa Gara Aradul Nou, P-ţa Mică, P-ţa Mozart, P-ţa Gării, P-ţa Spitalului, Radu de la Afumaţi, Rândunicii, Războieni, Răzvan.

11.11.2015

830 - 1600

Russo Alecu, Romanilor, Râşnov, Redutei, Robăneşti, Românului, Romei, Rozelor, Romaniţei, Robu Ioan, Rahovei, B-dul Revoluţiei, Salcâmului, Salontei, Sinagogei, Şirianu I.R., Szantai Ludovic.

12.11.2015

830 - 1600

Sibii Dorel, Sebeşului, Slavici Ioan, Suciu Ioan, Sinaia, Spartacus, Spicului, Smeurei, Şoimului, Sălcuţa, Sava Ioan, Santinelei, Satelit, Scurtă, Sever Secula

13.11.2015

830 - 1500

Spătarul Borcea, Splaiul Toth Sandor, Şt. Cicio Pop, Ştefan cel Mare, Steagului, Salciei, Ştefu Nicolae, Sion Gheorge, Şelari, Semenicului, Şerban Gheorghe, Şincai Gheorghe, Someşului, Stănescu Mircea, Sulina,

14.11.2015

830 - 1200

Splaiul G. Praporgescu, Tarafului, Timotei Cipariu, Tismana, Titan, Tribunul Buteanu, Tekelia Sava, Toporaş, Târgovişte, Troiei

16.11.2015

830 - 1600

Trenului, Teodoroiu Ecaterina, Tocilescu Grigore, Transilvaniei, Tribunul Axente, Tribunul Dobra, Tulnic, Udrea, Unirii, Tabacovici Milan, Turturicii, Trompetei, Vlad Alexandru.

17.11.2015

830 – 1600

Vezuviu, Voltaire, Vidra, Vidu Ioan, Vişinului, Vântului, Vuia Traian, Vărădiei, Viitorului, Vladimirescu Tudor, Weitzer, Xenopol, Zărandului, Zimandului Cale, Zimbrului, Zoltan Farmati, Zdrenjanin, Zarie Ştefan.

18.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

19.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

20.11.2015

830 – 1500

Toate străzile arondate (restanţieri)

Centrul nr. 2

pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor – Locaţie – Arad,

Calea Radnei bl. 108. Telefon: 0724/036901.

Cartiere arondate:  Micălaca ( inclusiv zona III ).

   Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 20.10.2015.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei bl. 108.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura în ordinea străzilor şi a zilelor enumerate mai jos, de luni până joi între orele 830 – 1600, vineri între orele 830 – 1500 şi sâmbăta între orele 830 – 1200 , după cum urmează:

 

DATA DEPUNERII

ORAR

STRĂZI

20.10.2015

830 - 1600

Abrud, Alaszu Pavel, Avramescu Vasile

 

21.10.2015

830 - 1600

Alba Iulia, Adrian, Argeş, Amurgului.

 

22.10.2015

830 - 1600

Aleea Borsec, Aleea Zorelelor,

 

23.10.2015

830 - 1500

Bârzavei, Batiştei, Brânzeu Nicolae, Caius Lepa

 

24.10.2015

830 - 1200

Calea Radnei, Ciuhandru Gh., Caraiman

 

26.10.2015

830 - 1600

Beiuş, Bujor, Busuioc, Byron, Cenad, Ciobanului, Călimăneşti.

27.10.2015

830  - 1600

Dreptăţii, Duma, Cerbului, Constanţa

 

28.10.2015

830  - 1600

Crinului, Crizantemelor, Digului, Dosoftei.

 

29.10.2015

830- 1600

Drăgoi Elena, Exterior, Felix, Fluierului.

30.10.2015

830 - 1500

Frăţiei, Fabius, Godeanu.

 

31.10.2015

830 - 1200

Imaşului, Gherghinei, Junilor, Lalelelor.

 

02.11.2015

830 - 1600

Lămăiţei, Lermontov, Liliac, Lipovei, Lucaciu Vasile, Luncii.

03.11.2015

830 - 1600

Mioriţa, Milova, Măduţa Ilie, Muşcatei

 

04.11.2015

830 - 1600

Negură  Alexandru, Nucet, Olinescu Marcel

 

05.11.2015

830 - 1600

Marginei, Maximilian, Radu Cornel, Romul Ladea.

06.11.2015

830 - 1500

Săvârşin, Semănătorilor, Sighişoarei,  Stamatiad Al.

 

07.11.2015

830 - 1200

P-ţa Sporturilor, Prieteniei, Poiana,  Petchovski Iosif.

 

09.11.2015

830 - 1600

Păşunei, Prutului, Renaşterii, Păuliş

 

10.11.2015

830 - 1600

 

Simfoniei, Sunătoarei, Pastorului

 

11.11.2015

830 - 1600

Podgoriei, Şiriei, Stânjenel.

 

12.11.2015

830 - 1600

Simion Popa, Severin, Soarelui.

 

13.11.2015

830 - 1500

Trifoiului, Toader Iuliu, Tuşnad

 

14.11.2015

830 - 1200

Splaiul Gh. Magheru, Titulescu Nicolae.

 

16.11.2015

830 - 1600

Viorelelor, Vaslui, Voinicilor

 

17.11.2015

830 – 1600

Vrancei, Zalău, Zefir, Zoe

18.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

19.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

20.11.2015

830 – 1500

Toate străzile arondate (restanţieri)

Centrul nr. 3

pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor – Locaţie – Arad,

Calea Aurel Vlaicu nr. 227. Telefon: 0724/036902.

Cartiere arondate:  A) Pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică şi gaze naturale: Şega, Gai, Bujac, Poltura, 6Vânători.

                               B) Pentru încălzirea locuinţelor cu lemne, cărbuni şi combustibili petrolieri: Gai, Bujac, Poltura, 6Vânători.

  Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 20.10.2015.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei bl. 108.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura în ordinea străzilor şi a zilelor enumerate mai jos, de luni până joi între orele 830 – 1600, vineri între orele 830 – 1500 şi sâmbăta între orele 830 – 1200 , după cum urmează:

         

DATA DEPUNERII

ORAR

STRĂZI

20.10.2015

830 - 1600

Aleea Amara, Aleea Dej, Arieşului, Arţarului

 

21.10.2015

830 - 1600

Agricultorilor, Aleea Dezna, 6 Vânători.

22.10.2015

830 - 1600

Aleea Hercule, Aleea Hipocrat, Aleea Neptun.

 

23.10.2015

830 - 1500

Aleea Saturn, Aleea Tomis, Aleea Ulise.

 

24.10.2015

830 - 1200

Alexandru cel Bun, Alunului, Aprodul Purice, Aviaţiei,

 

26.10.2015

830 - 1600

Aurel Vlaicu.

 

27.10.2015

830  - 1600

Brezoianu, Bucegi, Călăraşilor, Cocorilor, Brâncoveanu Constantin, Brâncuşi Constantin, Curtici, Brediceanu Tiberiu, Bucovinei, Bucureşti,

28.10.2015

830  - 1600

Bumbacului, Buziaş, Bogdan Voievod, Cameliei, Câmpeni, Câmpineanu I., Câmpurilor, Codrului, Creangă Ion, Conta Vasile.

29.10.2015

830- 1600

Craiovei, Crişului, Corbului, Constructorilor, Cosminului, Corbului, Cireşoaiei, Călţunaş, Cheia, Câmpul Liniştii, Câmpul Hipodrom

30.10.2015

830 - 1500

Câmpul Ineluş, Canton DN 7, Câmpul Albinelor, Caisului, Dorului, Dâmboviţei, Diana, Dobrogea, Dragoş Vodă

31.10.2015

830 - 1200

Dunării, Dr. Ilarion Felea, Făt Frumos, Fluturilor, Fulgerului, Emilian, Fagului, Fântânii, Faurilor, Foişor, Fragilor,

02.11.2015

830 - 1600

 Fraţii Neumann, Fecioarei, Haţeg, Inului, General Doda, Ghioceilor, Gloriei, Grădinarilor, Grozăvescu Traian, Gh. Groza

03.11.2015

830 - 1600

Graurului, Greierilor, Grozăveşti, Golescu Nicolae, Herodot, Hugo Victor, Independenţei, I. Fluieraş.

04.11.2015

830 - 1600

Iosif Nădejde, Izvor, Izoi, Jiului, Gheorghe Dima, Iederei, Hatman Arbore, Laptelui, Libertăţii, Măgurei.

05.11.2015

830 - 1600

Maramureş, Lăcrimioarelor, Luchian Ştefan, Laurian, Letiţia, Leandrului, Leului, Lupeni, Magnoliei, Mimozei, Macedoniei, Măgurele, Livezilor

06.11.2015

830 - 1500

Mălin, Marnei, Maior Petru, Meşterul Manole, Mircea Vodă, Moldovei, Munteniei, Moise Rişcuţia, Năsăud,

07.11.2015

830 - 1200

Negoi, Negru Radu, Nouă, Obedenaru, Pelinului, Plopilor, Poetului, Pumnul Aron, Orfeu

09.11.2015

830 - 1600

Pann Anton, Porumbescu Ciprian, Predeal, Oborului, Oltului, Orăştie, Orhideiei, Orizontului, Olteniei, Rarău, Roşiorilor, Păcurarilor

10.11.2015

830 - 1600

 

Şcoalei, Sulfinei, Siretului, Păltiniş, Paltinului, Progresului, Prometeu, P-ţa Bujac, Retezat, Rotarilor.

11.11.2015

830 - 1600

Sânzienelor, Secerei, Septimiu, Slănic, Slatinei, Solomon, Spătarul Preda, Şelimbăr

12.11.2015

830 - 1600

Sportului, Sever Bocu, Suceava, Sântoma Canton CFR, Ştefan Teneţchi,  Stupilor

13.11.2015

830 - 1500

Ţebei, Ţepeş Vodă, Ţichindeal Dimitrie, Teuz, Tiberiu,

 

14.11.2015

830 - 1200

Timişului, Toamnei, Toth Arpad, Tribunul Andreica, Tribunul Corcheş

16.11.2015

830 - 1600

Trotuşului, Turdei, Ulmului, Ulpiu, Ural, Universului, Veneţiei

17.11.2015

830 – 1600

Vrabiei, Vulturilor, Volta Alexandru, Ursului, Zambilelor, Zânelor, Zona Industrială Vest

18.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

19.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

20.11.2015

830 – 1500

Toate străzile arondate (restanţieri)

Centrul nr. 4

pentru acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor – Locaţie – Arad,

Str. Baladei bl. 5   ( zona Confecţii ). Telefon:0257/252282.

Cartiere arondate: A) Pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică şi gaze naturale: Pârneava, zona Confecţii, Faleza Sud, Drăgăşani, Cadaş.

                             B) Pentru încălzirea locuinţelor cu lemne, cărbuni şi combustibili petrolieri: Pârneava, zona Confecţii, Faleza Sud, Drăgăşani, Cadaş, Şega.

 Înmânarea cererilor către beneficiarii pentru încălzirea locuinţei cu energie termică se va face de la casieriile CET Arad, iar pentru beneficiarii a căror încălzire a locuinţei se face cu energie electrică, gaze naturale, respectiv cu lemne, cărbuni, combustibili petrolieri se va face de la Centrele de preluare a cererilor începând cu data de 20.10.2015.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie electrică se va desfăşura doar la Centrul nr. 2, situat în Arad, Calea Radnei bl. 108.

       Activitatea de preluare a cererilor privind acordarea ajutorului pentru încălzirea locuinţelor cu energie termică, gaze naturale, lemne, cărbuni combustibili petrolieri se va desfăşura în ordinea străzilor şi a zilelor enumerate mai jos, de luni până joi între orele 830 – 1600, vineri între orele 830 – 1500 şi sâmbăta între orele 830 – 1200 , după cum urmează:

      

DATA DEPUNERII

ORAR

STRĂZI

20.10.2015

830 - 1600

Abatorului, Aurel Suciu, Aeroportului.

21.10.2015

830 - 1600

Aprodul Purice, Andrei Şaguna, Baladei, Bîrsei, Bodrogului, Badea Cârţan.

22.10.2015

830 - 1600

Barbu Lăutarul, Biruinţei, Bulgară, Baba Novac, Căminului.

23.10.2015

830 - 1500

Nicola Alexici, Cărămidarilor, Clujului, Cuza-Vodă.

 

24.10.2015

830 - 1200

Concordiei, Conduraşilor, E. R. Ciorogariu, Cornului, Curcubeului.

26.10.2015

830 - 1600

Clopoţeilor, Cucului, Cuptorului, Cosânzeana I.., Dornei, Haşdeu.

27.10.2015

830  - 1600

Ghica Vodă, Giordano Bruno, Iacob Cardoş, Ialomiţei, Ilia.                     

28.10.2015

830  - 1600

Nicolae Oncu, Oituz, Insula Mureş.

29.10.2015

830- 1600

Lucefărului, Lungă.

 

30.10.2015

830 - 1500

Căpitan Ignat, Ciocârliei.

 

31.10.2015

830 - 1200

Griviţei, Gheorghe Doja, Gr. Ureche.

02.11.2015

830 - 1600

Emil Gârleanu, Faleza Sud, Filotei.

 

03.11.2015

830 - 1600

Primăverii, Podului, Porumbacului, Putnei.

04.11.2015

830 - 1600

Dorobanţilor, Dumbrava Roşie, Pădurii.

 

05.11.2015

830 - 1600

Henri Coandă, Pionierilor.

06.11.2015

830 - 1500

Ion Mehedinţeanu, Murgu Eftimie, Izlazului.

07.11.2015

830 - 1200

Latină, Mărgăritar, Muşeţel.

 

09.11.2015

830 - 1600

Mărului, Micle Veronica.

 

10.11.2015

830 - 1600

 

Mihail Kogâlniceanu, Minervei.

 

11.11.2015

830 - 1600

Târgului, Trandafirilor, Rosmarinului.

 

12.11.2015

830 - 1600

 Raţiu Ion, Rebreanu Liviu, Remus.

 

13.11.2015

830 - 1500

Tunarilor, Rodnei, Reşiţei.

 

14.11.2015

830 - 1200

Vadului, Veseliei, Venus, Socului.

 

16.11.2015

830 - 1600

Streiului, Sabinelor, Sibiului, Simbolului, Zorilor.

 

17.11.2015

830 – 1600

Şezătoarei, Simeria.

 

18.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

19.11.2015

830 – 1600

Toate străzile arondate (restanţieri)

20.11.2015

830 – 1500

Toate străzile arondate (restanţieri)

    ACTE NECESARE LA ACORDAREA

AJUTORULUI PENTRU ÎNCĂLZIREA LOCUINŢEI 2015 - 2016

  1. Acte de identitate pentru toţi membrii familiei:
    1. Buletin de identitate, carte de identitate sau carte de identitate provizorie pentru cei peste 14 ani;
    2. Certificat de naştere pentru minorii sub 14 ani;
    3. Permis de şedere temporară, permis de şedere pe termen lung, carte de rezidenţă şi carte de rezidenţă permanentă, pentru cetăţenii străini sau apatrizi.
  2.  Acte doveditoare de venituri (luna anterioara depunerii cererii): 
    1. adeverinţă salar net (orice fel de salar) în care vor fi incluse toate sporurile şi primele, cu specificarea dacă se acordă sau nu tichete de masă şi dacă beneficiază de ajutor pentru încălzirea locuinţei în baza contractelor de muncă sau altor reglementări specifice;
    2. venituri obţinute din străinătate;
    3. cupon de pensie (orice fel de pensie);
    4. cupon indemnizaţie şomaj sau venit lunar de completare;
    5. adeverinţă indemnizaţie pentru persoana cu handicap;
    6. adeverinţă bursă elevi şi studenţi (se specifică felul bursei şi cuantumul) ;
    7. adeverintă indemnizaţii şi stimulente pentru creşterea copilului până la vârsta de 2 sau 3 ani;
    8. talon de plată indemnizaţii cu caracter permanent;
    9. cupon alocaţii de stat pentru copii, de întreţinere pentru minorii daţi în plasament familial sau încredinţaţi;
    10. act legal de încredinţare a minorilor (când aceştia nu locuiesc împreună cu părinţii, sau dacă părinţii sunt despărţiţi legal sau în fapt);
    11. hotărârea de încredinţare în cazul minorilor care sunt în plasament familial sau încredinţaţi spre adopţie;
    12. indemnizaţia pentru creşterea copilului până la vârsta de 1, 2 sau 3 ani;
    13. stimulentul lunar de inserţie;
    14. orice alt document care să dovedească veniturile lunare menţionate în în declaraţia de venituri cod 01- 83;
  3. În cazul beneficiarilor de prestaţii sociale se vor prezenta, după caz următoarele acte doveditoare :
    1. cupon prestaţii sociale (ajutor social sau alocaţie pentru susţinerea familiei);
    2. orice alt act doveditor;
  4. Acte doveditoare privind gradul de dizabilitate – certificat de încadrare în grad de handicap (în copie).
  5. Acte doveditoare privind locuinţa (pentru titularul cererii):
    1. contract de vânzare – cumpărare;
    2. contract de închiriere;
    3. orice act care să ateste dreptul locativ sau de folosinţă în condiţiile legii.
  6. Acte doveditoare privind bunurile mobile:
    1. certificatul de înmatriculare al autovehiculului / vehiculului (în copie);
  7. Acte doveditoare privind sistemul de încălzire:
    1. factură E-ON  (în copie);
    2. factură CET, pentru consumatorii individuali (în copie);
    3. factură ENEL
    4. contract valabil pentru furnizarea energiei electrice şi dovada debranşării de la furnizarea energiei termice sau a gazelor naturale pentru solicitanţii de ajutor pentru încălzirea locuinţei cu energie electrică (în copie).
  8. În cazul asociaţilor de proprietari/chiriaşi, cererea va avea pe pagina 14, textul „Certific că numărul de ____ persoane înscris în cerere, este identic cu cel din lista de cheltuieli şi cartea de imobil” precum şi nume, prenume administrator, data, semnătura administratorului şi ştampila asociaţiei.

NOTĂ:            ACTELE REFERITOARE LA VENIT VOR FI PREZENTATE PENTRU LUNA ANTERIOARĂ CELEI ÎN CARE SE DEPUNE CEREREA.

VENITUL NET MAXIM PENTRU CARE SE POATE DEPUNE CEREREA ESTE DE 615 LEI, LUNAR/PERSOANĂ, LA ÎNCĂLZIREA LOCUINŢEI CU GAZE NATURALE, ENERGIE ELECTRICĂ ŞI LEMNE, DE 1300 LEI/PERSOANĂ LA ÎNCĂLZIREA LOCUINŢEI CU ENERGIE TERMICĂ.

PENTRU EVITAREA AGLOMERAŢIEI CU OCAZIA DEPUNERII CERERILOR, CETĂŢENII SUNT RUGAŢI SĂ RESPECTE PROGRAMAREA PE STRĂZI ŞI PE ZILE PE PERIOADA UNEI LUNI.

DIRECTOR GENERAL,        DIRECTOR GENERAL ADJ.,            ŞEF SERVICIU,

      Oana Pârvulescu                           Lucia Bulboacă                               Cezar Jancă

Articole asemanatoare

Scrie un comentariu

trimite

Inchide