Vremea Romania, Arad -6°C

Stiri Arad

Cu roţile-n sus pe pod la Micălaca din motiv de echinox

Cu roţile-n sus pe pod la Micălaca din motiv de echinox
Comentează 3

Joi, 24 martie, în jurul orei 11,30, conducătorul unui BMW, care circula pe pod la Micălaca în direcţia Podgoria, probabil datorită vitezei excesive (căci prin zonă nu a fost văzută nici o pitzi cu picioare lungi plimbându-şi patrupedul) a retezat mai mulţi stâlpi de metal ai parapetului de pe direcţia lui de mers şi apoi s-a răsturnat cu roţile-n sus exact la mijlocul podului.

Din fericire cascadorul, energizat de aerul primăvăratec al echinoxului, s-a ales doar cu niscaiva julituri, firma de asigurare fiind cea care va simţi o durere mai consistentă, în cazul în care omul are asigurare casco.

Dacă nu, rămâne cum am stabilit: echinoxul de primăvară e de vină! 

Vasile Zărăndan

Galerie foto (22)

Articole asemanatoare


Scrie un comentariu

trimite

3 Comentarii

  1. Vasile prost 26 Mar 2016 10:58
    Masoara-ti cuvintele ba analfabetule inainte sa scrii un articol.
    raspunde
    • Axis 26 Mar 2016 12:03
      Iote la frustrat. Te cacasi in scutec putza? Vezi sa nu-ti masoare careva o planetara de-a lungul coloanei limbricule.
      raspunde
  2. Aresrupebroscarii 24 Mar 2016 16:35
    Sa plateasca zmeul nefutoot parapetii podului. In stilul asta aradul va arata iar ca o ruina si o cocina datorita zmeutilor frustrati care se cred piloti...dar sunt doar chiloti care chiloteaza masini cojite
    raspunde

trimite