Accident spectaculos pe Autostrada A 1, lângă Orăştie: o remorcă a rămas agăţată de pod (FOTO)
Remorca unui TIR a ajuns să rămână agăţată de un pod, în urma unui accident spectaculos petrecut pe Autostrada A1, lângă Orăştie. În urma evenimentului rutier, circulaţia a fost restricţionată pe o bandă, atât pe sensul spre Sibiu, cât şi spre Nădlac.
„Circulație cu restricții pe autostrada #A1, la km 339, în apropiere de Orăștie, pe sensul de mers spre Sibiu, în urma unui accident.
Un autotren format din cap tractor și semiremorcă basculabilă, fără încărcătură, a făcut explozie la un cauciuc, șoferul a pierdut controlul asupra direcției, iar remorca s-a desprins și a rămas agățată de un pod.
Traficul se desfășoară pe banda 1 și pe cea de urgență pe ambele căi, dar banda a 2-a este închisă pe amândouă sensurile de circulație, spre Sibiu și spre Nădlac”, au informat reprezentanţii Direcţiei Regionale de Drumuri şi POduri Timişoara.
Foto: DRDP Timişoara