Şoimii sunt pe podium: Universitatea Cluj - Şoimii Pâncota 0-1

O primă repriză sterilă la Cluj, între Universitatea şi Şoimii Pâncota, în care ocaziile de gol au cam lispit. Cea mai mare şansă a avut-o clujeanul Schieb, în minutul 36, care a tras peste din 15 metri.

Lucrurile nu s-au schimbat nici după pauză, cu Pâncota apărându-se exact aşteptând momentul oportun pentru a da lovitura. Şi acel moment a venit în minutul 63, când Crişan încearcă să trimită cu capul o pasă spre propriul portar, dar o face prea încet, Pirtea interceptează şi înscrie de la 15 metri peste Niczuly. Gazdele sunt incapabile să reacţioneze, ba mai mult Leucuţa are în gheată ocazia de 2-0, dar lobul său trece peste poarta clujeană. Se încheie cu victorie mare a Pâncotei, care urcă pe podium.

Şoimii: Cr. Irimia - D. Dan,  Pascariu, Dubeştean, Siminic - A. Pavel, Issa - Fl. Oprea (Fuchs), Cr. Danci (Cuedan), Pirtea - A. Mihai (Leucuţa).