Puncte vitale: Universitatea Cluj - Şoimii Pâncota 1-2

Pentru şoimi disputa de la Cluj era vitală în lupta pentru evitarea retrogradării.

Clujenii au început tare, cu o serie de ratări, responsabili fiind Turkac, Moruţan, şi Ursu. În ciuda presiunii gazdelor, în minutul 44 Pirtea îl găseşte perfect pe Issa, care deschide scorul, 0-1. După pauză Şandru mai iroseşte o şansă pentru trupa de pe Someş, iar în minutul 66 slovacul Vojtus este găsit perfect în interiorul careului şoimilor, şi egalează. Pâncotanii nu resimt şocul, şi cu 10 minute înainte de final Pirtea profită de o bâlbâială în careul gazdelor şi îşi readuce echipa în avantaj, 1-2. Rezultat care se menţine până la final, 3 puncte de aur pentru trupa lui Zsolt Musznay.

Şoimii: Cr. Irimia - Dan, Dubeştean, Pascariu, Siminic - Issa, Pavel - Pirtea (Vasi), Leucuţa, Dragalina (Suciu) - Ion (Mihai)