Cu Strătilă în prim-plan: UTA - Luceafărul Oradea 3-2

Spectaculos a fost ultimul amical al iernii pentru UTA.

După o jumătate de oră de joc Luceafărul Oradea conducea, surprinzător cu 2-0, după reuşitele lui Balla şi Roşu. Strătilă avea să-i readucă pe alb-roşii în joc, după un penalty, tot el fiind cel faultat în carul orădean. În minuutl 41 Man avea să fie faultat în careul oaspeţilor, şi al 2-lea penalty a fost transformat de acelaşi Strătilă, pentru 2-2 la pauză. Acelaşi mijlocaş avea să-şi pună amprenta definitiv pe joc, chiar înainte de a fi schimbat,l el reuşind hattrick-ul. O repriză secundă dominată autoritar de UTA, pentru care au irosit şanse bune: Gligor, Rus şi Chindriş. O victorie de moral, înaintea debutului noului sezon.

UTA: Anca (46 Miron) – Polgar, Botiș (65 Manea), Gligor, Filaret (46 Burlă, 80 Roman) – Strătilă (65 Jorza), Tănase (45 Copil), Chindriș, Hlistei (65 Vlad) – Man (65 Rus), Curtuiuș (73 Petre).