C4: Au continuat seria bună: Industria Galda - UTA II 2-2

Reprezentanţii UTA-ei în C4 au legat două rezultate pozitive înainte de vacanţă. După succesul cu Becicherecu Mic, elevii lui Dan Oprescu au smuls un punct în deplasarea de la Galda. Cernea a deschis scorul pentru gazde, dintr-un penalty, în minutul 35. După pauză, în minutul 66 Albert Stahl a luat pe cont propriu o acțiune pe centru și a marcat la colțul lung, 1-1. Egalitatea nu a durat decât 6 minute și Goronea, cu un șut plasat din 8 metri, face 2-1. UTA II nu s-a dat bătută și a dat lovitura în ultimul minut de joc. Ungureanu a pătruns pe stânga, a centrat în careu iar Coadă a înscris cu un șut pe jos, din cădere.

UTA: S. Mara – D. Lazar, Wild, Celea (46 Rogojan), Copaci (55 Gîrbiță)  – Dobrean (77 Coadă) , Căt. Tarcea – Stahl, M. Vlad (64 Ghergar), Ungureanu – Ignea.