Aceeaşi dezamăgire: UTA - Academica Clinceni 1-3

UTA a schimbat liniile în această iarnă, devenind low-cost. Dar nimic nou la nivel de rezultate. Azi, la Şiria, arădenii au condus Academica Clinceni după primele 45 de minute, prin reuşita lui Buia. Ilfovenii aveau să îşi dea un restart la pauză, şi după perioada de odihnă au decis jocul. Mai întâi Găină a egalat la 10 minute de la reluare. Apoi Buia şi Curtuiuş au dat vaga impresie că UTA poate reveni. Iar oaspeţii au lovit în minutul 68 prin Blejdea. Pentru ca Popa să înscrie în proprie poartă pe finald e meci, pentru un 1-3 dezamăgitor. UTA rămâne în partea a doua a clasamentului, iar în etapa următoare joacă la Mioveni, după care la Șiria vine a doua clasată, FC Hermannstadt.

UTA: Bodea – Polgar, Manea, R.Iuga, Dinculescu – Petra (75 D.Popa), Tănase – A.Iuga (85 Toma), Buia, Hlistei – Curtuiuș. Antrenor: Cristian Todea