(FOTO) Meci spectaculos pe Arena „Francisc Neuman”. UTA Arad - CFR Cluj 1-3

Azi, a avut loc partida UTA Arad – CFR Cluj, scor 1-3, în a doua etapă din SuperLiga României. Astfel, clujenii sunt lideri în clasamentul SuperLigii după primele două etape, în timp ce UTA rămâne cu un singur punct, pe locul 11.

În minutul 27, Cooper șutează cu stângul de la marginea careului, fără șanse pentru portarul advers.

Oaspeții stabilesc egalitatea după doar un minut. Manea centrează în interiorul careului, Jefte prelungește, iar Bîrligea înscrie din fața porții.

Apoi, în minutul 40, un autogol e marcat de UTA. Cvek centrează în careul mic, Carp încearcă să respingă, dar trimite în propria poartă.

Iar în minutul 85, Otele șutează din interiorul careului, Iacob respinge cu piciorul, Yeboah recuperează și înscrie cu capul.