Foresta Suceava – UTA

12:54  Final de meci

După patru minute de prelungire se fluieră finalul disputei de la Suceava. UTA se impune cu 2 - 0 , grației reușitelor lui Man și Petre.

12:51  Min. 91 Cartonaș roșu Petre

Fază incredibilă la Suceava. Curtuiuș îi pasează pe culoar lui Adrian Petre, acesta pătrunde, șutează, înscrie dar de la margine se ridică fanionul. Centralul Dreve îi arată al doilea cartonaș galben, considerând că a tras după fluierul său și atacantul utist e eliminat de pe teren!

12:48  Min. 89 Galben Petre

Tânărul atacant utist este avertizat cu un cartonaș galben

12:48  Min. 88

GOOOOOOL UTA!! Adrian Petre primește un balon în adâncime, pătrunde în careu, trage de la 13 metri lateral dreapta la colțul lung și punctează pentru 2 - 0 !

12:47  Min. 87

Suceava are posesia, dar aruncă mingi lungi spre careul UTA-ei pe care defensiva arădeană le rezolvă fără probleme

12:43  Min. 84

Bujor centrează de la șase metri, David respinge în corner. După această fază, Căinari trage slab dar Miron reține

12:35  Min. 76

Final de meci liniștit, Suceava nu pare capabilă să se apropie periculos de poarta lui Miron

12:31  Min. 73 Schimbare UTA

Intră Costin, iese Strătilă

12:31  Min. 72

David e aproape de gol, pătrunde în careu, trage de la șase metri spre colțul lung, balonul se prelinge pe lângă

12:29  Min. 70

O nouă ocazie pentru UTA. Copil centrează perfect din drepta, Curtuiuș reia cu capul din zece metri, Niga reține

12:28  Min. 69