Week-end plin pentru judoka din Arad, Pecica şi Nădlac

Campionatul Naţional de judo NE WAZA, luptă la sol, destinat copiilor sub 12-14 şi 16 ani s-a desfăşurat la Turnu Severin.

Aradul a fost reprezentat de sportivi de la CSM Arad sub conducerea antrenorului Drimbe Dorin. Iată rezultatele acestora: Calmar Gabriel loc 1, Novac Paula loc 3, Halic Larisa şi Turc David loc 5.

În altă ordine de idei, LPS Arad a fost reprezentat de Nagy David la Paks (Ungaria), unde a obţinut locul 2 la un turneu intenraţional, la care au participat 628 sportivii din 8 ţări.

Nu în ultimul rând judoka arădeni au luptat, sub culorile clubului de sambo Victoria Nădlac, la Bucureşti la Campionatul Naţional de Sambo, rezervat juniorilor si tineretului. Titluri naţionale la juniori au obţinut Ionescu Alexandra, Mraz Daniel şi Volinter Darius. Pe locul 2 s-au clasat Rusniac Casandra, Balaş Andrada şi Cristea Coriolan iar pe locul 3 Niţă Sandra. Aproape de podium s-au aflat Bogos Emeric şi Buboi Daniela. La categoria tineret Duşan Mraz a devenit campion naţional, Daniel Mraz a ocupat locul 3, iar Robert Nagy locul 3.