Un punct meritat, dar puteau fi, lejer, trei: UTA - Pandurii Tg. Jiu 2-2

UTA a început oribil duelul cu Pandurii, un duel care trebuia să reprezinte un restart al echipei arădene. Gorjenii au deschis scorul prin Dodoi, după gafa lui Scutaru, şi şi-au dublat avantajul după penaltyul scos de acelaşi Dodoi (faultat de Manea) şi transformat de Rus. De la 0-2 UTA a arătat altfel. Mai întâi Florea a redus din diferenţă până la pauză. Apoi Hlistei a egalat, în debut de repriză secundă. Trupa lui Todea a controlat jocul până la final, unul care a adus şi un penalty pentru UTA. În minutul 87 Florea a scos o lovitură de la 11 metri, Burlă a bătut însă slab şi telefonat, iar Stanca a salvat! Un 2-2 oarecum frustrant, dar pe de altă parte normal, câtă vreme arădenii au debutat în meci cu frâna trasă.

UTA: Grahovac – Manea, Scutaru (35 Polgar), Ciucă, Burlă – Stahl (76 Toma), Jorza, Cârstocea, Hlistei (65 Strătilă) – Florea, Curtuiuș.