Un punct câştigat, sau 2 pierdute? FC Hunedoara - Naţional Sebiş 1-1

Naţional Sebiş a obţinut un punct dintr-o deplasare ce se anunţa dificilă.

Bancarii lui Adrian Neaga au remizat la Hunedoara, cu un adversar care a etalat o serie de fotbalişti care nu de mult îmbrăcau tricoul Sebişului. Fostul căpitan al bancarilor, Bozian a avut 2 şanse mari, înainte ca gazdele să deschidă scorul. În minutul 8 Tecsi a reuşit să marcheze după o cursă solitară de aproape 30 de metri! Fotbaliştii Naţionalului nu par a putea să reacţioneze, atacurile lovindu-se de o defensivă solidă a Hunedoarei. Asta până în minutul 38, atunci când centrarea lui Zurbagiu îl găseşte singur în careu pe Susan care îndeplineşte o simplă formalitate, 1-1. Keita are golul 2 în gheată, dar trimite peste din 2 metri! În partea a doua ocaziile importante au lipsit de ambele părţi, cu precizarea că gazdele au dominat mijlocul terenului. Şi totuşi cu 4 minute înainte de final Bozian scapă singur cu Bujor dar îl ia la ţină pe portarul oapseţilor. Final de joc cu o remiză care mulţumeşte şi nu prea Naţionalul care pierde 2 puncte din drumul spre primul loc.

Național Sebiș:  Bujor – Petrovic, Cherecheș, Bogdanovici (Rosenblum), Zurbagiu – Keita, Neacșu, Rus (Sas), Susan – Velici, Negoescu (Oprea)