Trupa din Podgorie e pe 2: Şoimii Pâncota - CS Mioveni 1-0

Şoimii deschid scorul după un sfert de oră de joc: Leucuţa transformă o lovitură liberă de la 22 de metri, direct în vinclul porţii lui Popescu.

Mihai are şansa lui 2-0, dar lovitura sa de cap trece peste poarta argeşenilor. Final încins de repriză, cu Pirtea respectiv Gălan ratând ocazii bune. La 7 mnute de la reluare fază frumoasă a gazdelor, triunghiul Siminic - Leucuţa - Pirtea dând eomoţii mari apărării oaspeţilor. După o perioadă seacă din punct de vedere al ocaziilor, ultimele 10 minte reaprind disputa. Mai întâi Pirtea reia cu capul pe lângă poarta oaspeţilor, care răspund prin Buhăescu. Fluierul de final nu aduce nimic nou, şi Pâncota obţine un succes ce o trimite până pe locul 2 al clasamentului.

Pîncota: Irimia - Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic - Pavel (Fuchs), Issa - Leucuța (Oprea), Danci, Pirtea – Al. Mihai (Dragalina).