Succes lejer, şi din nou pe loc promovabil: UTA - Metalul Reşiţa 4-0

UTA a izbutit un succes fără istoric la primul meci oficial disputat pe terenul din Şiria. A fost 4-0 pentru alb-roşii în disputa cu Metalul Reşiţa, rezultat care urcă UTA din nou pe loc promovabil. Petre avea să deschidă scorul după doar 5 minute de la start, şi apoi Copil a stabilit scorul pauzei, cu reuşita din minutul 12. În minutul 53 s-a făcut 3-0, gol marcat de golgeterul trupei lui Laurenţiu Roşu, Adi Petre. Tot tânărul atacant avea să aibă ultimul cuvând, cu golul 4 înscris în minutul 83. Un hattrrick de efect pentru Petre, cel care are 21 de reuşite stagionale. UTA a jucat în formula: Miron – David, Manea, Gligor, Filaret – Strătilă (65 Piccioni), Chindriș, Jorza (72 Tănase), Vîlceanu – Copil (82 Andor) – Adrian Petre.