Succes la debut: Unirea Tărlungeni – Șoimii Pâncota 2-3

La Tărlungeni gazdele ratează deschiderea scorului dintr-o poziţie foarte bună, şi Pâncota reacţionează în forţă.  În minutul 14 Issa reia din 7 metri centrarea lui Siminic. Trec alte 6 minute Leucuţa este faultat în careu şi tot el transformă, pentru 0-2. Pe final de repriză gazdele revin în joc, după reuşita lui Minciună. Un foc de paie, pentru că imediat Oprea transformă în gol centrarea lui Leucuţa, şi Pâncota reface diferenţa de 2 goluri. E 1-3 la pauză, după o repriză controlată de şoimi. Gazdele dau semne de viaţă cu o jumptate de oră înaintea finalului de meci, Forika reducând din diferenţă. A fost însă ultimul gol care încheie un meci cu o victorie imensă pentru Pâncota, la debutul în noul sezon al Ligii a II-a

Pâncota: Sălăjan – Doda, Pascariu (Dubeştean), Rusu, Siminic, Issa, Pavel (Dan), Fuchs, Pirtea, Oprea, Leucuța (Ousmane)