Șoimii Pîncota, generatoare de golgheteri

UTA- Șomii Pîncota  6-0
Golgheteri nu pentru echipa ce reprezintă orașul din podgorie, ci pentru adversarele sale. Fragilitatea apărării, lipsa de experiență a componenților celorlalte compartimente duc la invitația  adversarilor să -și concretizeze majoritatea ocaziilor pe care le au .
În meciul de sâmbătă , nici UTA nu s-a lăsat prea mult așteptată, deși prima mare și clară ocazie au avut-o pîncotanii prin Bebe Mitu, însă șutul acestuia de la marginea suprafeței de pedeapsă a lui Miron, a fost  prea anemic pentru a-i pune probleme portarului arădean, în plus, acesta nici nu a nimerit spațiul porții. La 1 minut de la ratarea lui Mitu, Curtuiuș descide scorul cu un șut sub bară. Peste doar 8 minute, același Cutuiuș îi așează mingea celui care va deveni golgheterul meciului, Petre, acesta trimițând mingea de la 8 metri în colțul drept al porții lui Horvath,2-0. Repriza întâi se apropia de final după două ratări incredibile ale aceluiași Petre și Andor, iar în minutul 43 ,Strătilă face ce știe mai bine, adică centrează perfect pentru capul lui Petre , repriza încheindu-se cu scorul de 3-0.
Ca să nu intre în anonimat, portarul pîncotanilor, Horvath se bagă la ” cutia cu maimuțe”, încercând să-l dribleze în apropierea porții pe Curtuiuș, acesta îi fură mingea , o pasează lui Petre și...4-0.
Ocaziile curg la poarta oaspeților, protagoniștii lor fiind  Curtuiuș și David, dar în minutul 85, David îi centrează perfect lui Petre și din nou cu capul , Petre face 5-0.
Cu trei minute înainte de final, Curtuiuș șutează pe poarta Șoimilor, Horvath respinge , dar pînă la Jorza, cre stabilește scorul final de 6-0.
Au arbitrat: Paul Unimătan( Zalău), Marius Bălan ( Dej), Răzvan Nistoran ( Reșița). Rezervă: Dorian Barzuca ( Lugoj).
Observatori Dan Jiga ( Bistrița), Traian Marcu ( Sibiu)
UTA: Miron, David, Manea, Gligor, Burlă, Tănase ( Chindriș), Strătilă ( Jorza), Copil ( Polgar), Andor, Petre, Curtuiuș.
Rezerve: Barna, Filaret, Copaci, Covaci
Șoimii Pîncota: Horvath, Stelitano, Vulpe, Dulap, Saar, Ianc, Copilescu, Stoichițoiu, Mitu, Stavarache ( Farcaș), Sliti
Rezerve: Oprea, Ștrengar, Țugulescu, Pătrașcu, Bogdan