Selecționata de fotbal a județului Arad , Under 14, a învins la Turneul Speranțelor,  pe cea a județului Hunedoara

Selecționata de fotbal a  județului Arad , Under 14, a învins la Turneul Speranțelor,  pe cea a județului Hunedoara

Selecționata județului Arad , Under 13, a învins la Turneul Speranțelor,  pe cea a județului Hunedoara
Meciul s-a disputat pe terenul ICRTI și a făcut parte din etapa a 3 a Turneului Sperențelor, proiect lansat de FRF.
Victoria a revenit arădenilor cu scorul de 6-0 prin golurile marcate de Pașcalău, Melnicic, Pavel, Nagy ,Kovacs și Iurasciuc.
Colectivul de antrenori care se ocupă de pregătirea și selecționarea jucătorilor arădeni este forfat din: Moisă Flavius, Sas Adrian, Ciubăncan Marius și referend FRF, Sculici Cristian.
Patida care s-a desfășurat pe perioada a trei reprize a câte 30 de minute fiecare a fost condusă de brigada da arbitri alcătuită din Gabriel Hărduț , la centru și surorile Șușcă, Andreea și Nicoleta.