Remiză frustrantă: Şoimii Lipova - CSM Lugoj 2-2

Prima rundă a sezonului în Liga a III-a a fost una a remizelor pentru reprezentantele Aradului. După ce vineri Cermeiul şi Sebişul s-au împiedicat în deplasări, ieri, la redebutul în acest eşalon, nou-promovata Şoimii Lipova a scăpat pprintre degete victoria în jocul cu CSM Lugoj. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 14, după penaltyul transformat de Bozian. După doar 60 de secunde S. Popa avea să egaleze. În minutul 71 Filip duce gazdele în avantaj, 2-1. Scorul final avea să fie stabilit de Olariu cu 8 minute înainte de finalul jocului. O remiză oarecum frustrantă, în faţa unui adversar totuşi cu jucători ce au un "pedigree" important.

Lipova: Iliescu – Mandache (Lăcustă), Calvin, Bier, Stoin (Tomuţ) – Piț (Kocsis), S. Popa, Jichici, Copil – Vasinc, Trabalka (Deta).