Realitatea, un pic diferită: Performanţa Ighiu - CS Ineu 4-0

CS Ineu nu a făcut faţă deplasării de la Ighiu.

Echipa gazdă, o surpriză plăcută a acestui sezon în C4 a zburdat pe teren, mai ales în repriza secundă, impunându-se cu 4-0, prin reuşitele lui Fetiţa 2, Szekely şi Duruş.Ineul a contat pe o ocazie imensă a lui Jazzely, singur cu portarul, la scorul de 1-0 pentru gazde, plus un penalty neacordat la Ciocan.

CS Ineu: Mitrea – Popovici, Zdrențan, Bier, Hulbăr – Clej – Ciocan (63 Talpaș), V. Spătaru (46 Mașniță), Nyali, Huțanu – Jazzley (70 Cioboată).

„Cine vede rezultatul e tentat să spună că a existat o singură formație pe teren și nu a fost deloc așa. Chiar îndrăznesc să spun că prima repriză a fost a noastră, dar la ce penalty s-a dat în primul minut pentru gazde mi-era clar că nu avem nicio șansă la un rezultat bun. Au fost cel puțin trei-patru decizii neconforme cu realitatea ce ne-au dezavantajat în momente cheie ale meciului, inclusiv un penalty refuzat lui Ciocan pe finalul primei reprize. Cu toții puteam face mai mult la acest meci, sunt nemulțumit în special de ușurimea cu care luăm goluri din faze fixe. Mai avem destule lucruri de pus la punct, suntem conștienți de asta, îmi pare rău că rezultatul de azi nu a fost conform cu realitatea din teren”, a spus antrenorul Ineului, Cristian Sculici.