Programarea meciurilor din grupele turneului de fotbal „Ludovic Bonyhadi”, ediția a IV-a , 2-4 mai 2017

La cea de-a cincea ediție a turneului de fotbal interliceal „Ludovic Bonyhadi” s-au înscris treisprezece licee, în următoarea ordine:
1. Liceul Tehnologic „Vasile Juncu” Miniș
2. Liceul cu Program Sportiv
3. Liceul Teologic Penticostal
4. Colegiul Național „Elena Ghiba Birta”
13 Liceul National de Informatică.
Cele 13 echipe au fost cuprinse în patru grupe, o grupă a câte patru echipe (A) și trei grupe a câte trei echipe (B, C, D). Ținând cont de numărul diferit al echipelor din grupa A, meciurile din această grupă vor avea o durată de 15 minute iar meciurile din grupele B, C și D vor avea o durată de 20 de minute. În urma tragerii la sorți a fost conturată următoarea componență a celor patru grupe

Grupa A: Liceul cu program sportiv, Liceul Teh. ” V. Juncu” Miniș,Lic. Național de Informatică, Liceul Teh Penticostal

Grupa B: Colegiul Național ” V. Goldiș”, Lic. Teh Baptist , Liceul ” S. Bocu” Lipova

Grupa C :Colegiul Tehnic de Constructii si Protectia Mediului, Liceul Tehnologic „Francisc Neuman” ,Colegiul Național „Moise Nicoară”

Grupa D: Colegiul Național „Elena Ghiba Birta”,Liceul Teoretic Pâncota , Liceul Tehnologic de Transporturi Auto „Henri Coandă” Arad

Meciurile din cadrul celor patru grupe se vor desfășura după următorul program:
- Grupa A: marți, 2 mai 2017, începând cu ora 13.00, Sala Polivalentă Victoria Arad;
- Grupa B: marți, 2 mai 2017, începând cu ora 14.30, Sala Polivalentă Victoria Arad;
- Grupa C: miercuri , 3 mai 2017, începând cu ora 13.00, Sala Polivalentă Victoria Arad
- Grupa D: miercuri, 3 mai 2017, începând cu ora 14.15, Sala Polivalentă Victoria Arad
Meciurile din fazele finale ale competiției (semifinale, finala mică și finala mare), se vor desfășura joi, 4 mai 2017, începând cu ora 13.00, la Sala Polivalentă Victoria Arad. În această fază a competiției meciurile vor avea durata de 20 de minute – două reprize a câte 10 minute cu pauză pentru schimbarea terenului de joc. Ținând cont de numărul echipelor înscrise, se vor califica în fazele finale cele patru echipe câștigătoare ale grupelor. Tragerea la sorți a meciurilor din semifinale se va face înainte de începerea primei semifinale, de față cu reprezentanții celor patru echipe calificate.
Meciurile se vor desfășura după regulile generale ale fotbalului în sală. Criteriile de departajare în grupă vor fi: meciul direct, golaverajul, numărul de goluri înscrise, numărul de goluri primite. În caz de egalitate perfectă se vor executa lovituri de la 7 metri, în cazul echipelor din grupa A. În caz de egalitate perfectă în cazul grupelor de trei echipe se vor rejuca meciuri a câte 5 minute fiecare. Procedura se va repeta până când echipele vor putea fi departajate.