Podium pentru înotătorii CSŞ Gloria Arad la Naţionale

Comentează 1

La Reșița s-a desfășurat Campionatul Național Școlar de înot. Competiție la care au participat 300 de sportivi de la 24 de cluburi din țară. Printre ei şi reprezentanţii CSȘ Gloria Arad. Nicolae Lazăr (14 ani), elev al profesorului Silviu Haş, a obţinut două medalii de bronz în probele de 50m liber şi 100m liber, dar şi un loc V, la 50m fluture. Echipa masculină de ştafetă, pregătită de profesorii Sebastian Lucaci şi Silviu Haş, în componenţa Bogdan Rusu, Adrian Sandu, Nicolae Lazăr şi David Szep, s-a clasat pe locul IV în proba 4x50m mixt. În aceeaşi componenţă, echipa masculină de ştafetă a ocupat un onorant loc V în proba 4x50m liber. S-au mai remarcat înotătorii Nan Ira, Sarah Hotăran şi Răzvan Ilieş.