Mai simplu decât se anticipa: BC Sirius Tg. Mureş - Univ Goldiş ICIM Arad 72-81

Cu excepţia unui ultim sfert modest, Univ Goldiş ICIM Arad a dominat jocul de la Tg. Mureş. Practic până la ultimele 10 minute fetele lui Stacey Nolan şi-au asigurat, pas cu pas, diferenţa de care aveau nevoie pentru un succes binevenit după o pauză prea lungă. Au fost 8 puncte avans după primul sfert, apoi 17 la jumătatea înfruntării, şi încă 10 în plus după sfertul 3. Apoi au intrat în teren şi fetele tinere ale Aradului, care meritau această şansă. Gazdele au reuşit să reducă din avantajul consistent, însă victoria este a ICIM-ului, care ajunge la 3 succese stagionale, şi...se poate.

BC Sirius Tg. Mureş - Univ Goldiş ICIM Arad 72-81 (12-20, 17-26, 12-22, 31-13)

Tg. Mureş: Robinson 18 (1x3), Daniel 17 (1x3), Laudermill 14 (1X3), McCune 12, Gregory 9 (1x3),  Lovasz 2. Au mai jucat: Pop, Gal, Radu

Arad: Karakasevic 17, Stroman 15 (2x3), McGuire 14 (1x3), Pasic 11 (2x3), Hadzovic 9 (1x3), Nagy 6, Zidaru 5 (1x3), Moraru 2, Mercea 2. Au mai jucat: Demeter, Szocs