Joc subţire, rezultat pe măsură: Şoimii Pâncota - Metalul Reşiţa 0-0

Pâncota avea şansa de a îmbunătăţi lina de clasament, în faţa codaşei seriei, care nu acumulase nici un punct până azi. Numai că frământările din ultima perioadă şi-au pus amprenta pe evoluţia elevilor lui Ionuţ Popa, şi la final rezultatul a fost unu nefavorabil.

Pirtea şi Danci, în aceeaşi fază, ratează deschiderea scorului, în minutul 8. Ambele formaţii joacă modest, Mihai sprăgând monotonia cu un şut scos de portarul oaspeţilor, duă o jumătate de oră de joc. Reşiţenii îşi arată colţii în minutul 54, când Skrapas îl pune la încercare pe Irimia. Din 8 metri Alin Mihai iroseşte o ocazie rară într-un meci şi aşa destul de fad. Issa iese la rampă cu un şut bun, dar respins de Zimmerman. Final pe contre la Pâncota, fără ca vreuna din echipe să spargă gheaţa. Un 0-0 sec, după un joc în care eroii au cam rămas datori.

Șoimii Pâncota: Irimia – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Issa, Pavel – Gâlcă (Oprea), Danci (Cuedan), Pirtea – A. Mihai