Ghinion şi naivitate: CS Ineu - ASU Poli Timişoara 0-1

Amânat din cauza tragedieie de săptămâna trecută, duelul dintre CS Ineu şi ASU Poli Timişoara s-a derulat azi pe Centralul din oraşul zărăndan.

Gazdele nu au arătat emoţii în prima repriză cu liderul din C4, şi rând pe rând Huţanu, Spătaru Clej şi Botaş au trecut pe lângă deschiderea scorului. Nici în repriza secundă timişorenii nu au părut capabili să pună poarta gazdelor în pericol, de partea cealaltă Maşniţă şi Botaş irosind alte 2 şanse imense. Naivitatea ofensivă a ineuanilor avea să se răzbune, în minutele de prelungiri. Țugui a tras de la marginea careului, în blocaj, mingea a luat boltă, iar  Gălan a marcat cu capul din mijlocul careului, Mitrea a fost spectator, 0-1. Eşec nemeritat pentru Ineu, care a fost echipa pozitivă, dar până la urmă fotbalul se joacă pe goluri, iar echipa mai norocoasă s-a impus.

CS Ineu: Mitrea – Ciocan, Bier, Iaroș, Hulbăr – Zdrențan – Huțanu, Clej, Spătaru, Botaș (Talpaş) – Mașniță (Jazzely).