Final de pregătiri cu victorie consistentă: UTA – Elore Bekescsaba 3-1

La aproape 24 de ore de când a scăpat de peţitori, UTA a avut un ultim test amical înaintea reluării campionatului. Un tes solid, cu o evoluşie consistentă a elevilor lui Cristian Todea, care s-au impus cu 3-1 în faţa maghiarilor de la Bekescsaba. Hlistei a deschis scorul în minutul 44, apoi Dinculescu în minutul 57 şi Buia în minutul 59 au dus scorul la 3-0. Cu 16 minute înainte de final adversarii au înscris golul de onoare. Mai notăm încă alte câteva ocazii bune ale arădenilor într-un meci pe care l-au controlat fără probleme.

UTA a început în formula:  Bodea – Polgar, Manea, R. Iuga, Dinculescu – Petra, Tănase – A. Iuga, Buia, Hlistei – Curtuiuș, plus Barna, Jorza, Roşca, Toma, Prună, D. Popa, D. Lazăr, Cocean şi Sorato.