Eşec pe final: Elore Bekescsaba - Şoimii Pâncota 3-1

După remiza cu UTA, Şoimii Pâncota au disputat ieri un nou amical. De data aceasta pe sinteticul de la Bekescsaba, cu o echipă gazdă, ultima clasată în prima ligă maghiară.

Tabela a fost modificată prima dată de Pâncota, după o oră de joc, Pascariu deschizând scorul după centrarea lui Dragalina. Ionuţ Popa a început să facă modificări, şi gazdele au profitat. Au egalat în minutul 76, apoi au preluat conducerea cu 8 minute înainte de final, pentru ca în minutul 90 să facă 3-1. Un rezultat un pic nemeritat, Pâncota jucând bine 75 de minute. Ionuţ Popa a început cu: Cioară – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Pavel – Leucuța, Fuchs, Dragalina, Pirtea – Al. Mihai. AU mai jucat: Gâlcă, Movica, Farcaş, Mihai, Paşcalău şi Costa.