Eşec în prima verificare

Gloria Lunca Teuz Cermei şi-a început aventura jocurilor amicale ale verii cu „satelitul” lui ACS Poli, o echipă mai bine pregătită la ora jocului. Radu Anca și Roland Nagy au testat toți jucătorii disponibili, inclusiv pe Jurcă, un mijlocaș ofensiv venit de la Diosig. Timișoreanul Pop și-a învins propriul portar cu o pasă neglijentă acasă, 1-0. După o jumătate de oră de joc Popana egalat. După alte 5 minute, Sulea a obținut penalty-ul din duelul cu Sturz, iar Nistor nu a greșit de la punctul cu var. Scorul pauzei avea să fie, totuși, egal, după ce același Popan a marcat din careu, de această dată din poziție centrală. Finalul a fost al oaspeţilor care au stabilit scorul final după reuşita lui Oprea, 2-3. Sâmbătă, Lunca Teuz întâlnește Sântana într-un nou amical, prilej cu care Radu Anca va anunța și lotul ce urcă duminică seara în cantonament, la Moneasa.

Cermei (prima repriză): Pașcalău – Iova, Cotoc, Nistor, Suslak – Ianc – Mager, N. Varga, Diarra, Jurcă (20 Vereș) – Sulea.

Cermei (repriza a doua): Pașcalău – Iova (75 Fl. Brândușe), Cotoc (70 Ianc), Suslak (70 Nistor), Denuț – E. Varga, Boldor, Vereș (80 Caia), Aldan – V. Brândușe, Bubuș (85 Cotoc).