Diferenţă de valoare: Poli Iaşi - Univ Goldiş ICIM Arad 59-77

Univ Goldiş ICIM Arad nu a forţat doar atât cât era nevoie pentru un al 2-lea succes în drumul spre playofful Ligii Naţionale feminine de baschet. Mai precis în cele 10 minute ale sfertului 2 de la Iaşi. După un start ezitant, cu un prim sfert câştigat la o distanţă de un atac, au urmat 7 minute perfecte, în care gazdele s-au întrecut în propria ştiinţă, iar arădencele au avut un run incredibil de 16-0, rupând un echilibru ce dădea liuzia unei fragilităţi incorecte. O dată ecuaţia învingătoarei rezolvată, Bogdan Bulj şi-a permis să folosească şi rezervele, dând şansa Iaşiului să mai îndulcească scorul final. O victorie bifată de arădence, care sunt cu gândul la deplasarea mult mai importantă de la Alexandria.

Poli Iaşi - Univ Goldiş ICIM Arad 59-77 (22-24, 2-20, 19-16, 16-17)

Iaşi: Simmons 20, Aursulesei 11 (1x3), Jennings 10, Ciotir 7 (1x3), Măgurean 4, Adams 3 (1x3), Dănălache 2, Iftimescu 2. A mai jucat: Dănilă

Arad: Pasic 21 (2x3), Hadzovic 18 (1x3), Stroman 15, McGuire 10 (1x3), Karakasevic 6, Nagy 5, Mercea 2. Au mai jucat: Moraru, Demeter, Zidaru.