C4: Cermeiul ia un punct mare. UTA II continuă să sufere

Ripensia Timișoara – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1

Cermeiul rămâne aceeaşi echipă incomodă, deşi e nou promovată în liga a III-a. Trupa lui Mircea Aslău a cucerit un punct preţios pe terenul unei formaţii care visează la promovare. Gazdele au deschis scorul după doar 13 minute de la start prin Golda. În minutul 29 Suslak a centrat din corner, iar Nistor a reluat cu capul imparabil în plasă pentru 1-1. Timişenii au continuat să domine, Cermeiul stând la cutie şi contratacând periculos. Rămâe 1-1, şi Cermeiul e în prima jumătate a clasamentului.

Cermei: Rusu – Petrache, Gurban, Calvin, Suslak – Coșa, Cotoc (min. 66 – Popa), Nistor, Aldan (min. 92 – Moraru) – Diarra – Bulza (min. 73 – Vereș).
..................................................................................

UTA II – Millenium Giarmata  0-2

Nici în faţa unei colege de suferinţă din subsolul clasamentului tinerii UTA-ei nu au făcut faţă, şi au rămas cu doar 3  puncte în clasamentul C4. Călin a deschis scorul în minutul 13 după un corner, apoi Ignea şi Ungurianu au ratat două şanse bune pentru egalare, după care în minutul 81 timişenii au mai marcat o dată, prin Codrea. UTA II rămâne ultima în clasament după al 6-lea eşec consecutiv.

UTA II: Mara – D. Lazăr, Iuga, Wild, Copaci – Dobrean (67 Coadă), Gîrbiţă – Stahl, Toma (64 Ghergar), Ungurianu – Ignea (54 Trabalka).

Reamintind că Naţional Sebiş a învins vineri pe Gâlda de Jos, iată clasamentul din C4: