C4: Cermeiul adaugă 3 puncte; Lipova vine cu mâna goală de la Giarmata

Runda a 8-a din C4 şi-a derulat jocurile în week-endul trecut. Dacă Naţional Sebiş a avut etapă liberă, celelalte 2 reprezentante ale Aradului au avut parte de dueluri cu rezultate diferite.
..............................................
Gloria Lunca Teuz Cermei a reuşit să mai aduge 3 puncte în clasament, după succesul cu 3-1 din faţa celor de la CNP Timişoara. Cermeiul a deschis scorul în minutul 40, reuşita purtând semnătura lui Sulea. A urmat golul lui Mager la 3 minute de la rreluare, pentru ca oaspeţii să reducă din diferenţă prin Ghera în minutul 53. După alte 2 minute Nistor a semnat scorul final, 3-1.
........................................

Şoimii Lipova a avut parte de o deplasare incomodă, la Giarmata. Până la urma gazdele aveu să-şi adjudece victoria la limită. În minutul 11 timişenii deschid scorul prin Stupu, până la pauză Domşa majorând diferenţa. Lipova avea să înscrie golul de onoare în prelungirile disputei, după golul înscris de Vasnic, 2-1.