Au revenit pe podium: CSM Rm. Vâlcea - UTA 0-1

UTA a cucerit 3 puncte mari în Zăvoi, după un joc spectaculos cu ocazii importante de ambele părţi. Vâlcenii l-au pus în evidenţă pe portarul Miron încă din debut, şi atunci când goalkeeperul alb-roşilor nu a putut face nimic l-a salvat bara. Prima şansă importantă a UTA-ei a venit în minutul 41, când Curtuiuş a finalizat din 6 metri pe lângă, o fază la care au mai luat parte Petre şi Copil. După un minut Petre trimite cu capul dar portarul gazdelor scoate de sub bară. Se repetă scenariul şi în repriza a doua, cu gazdele mai insistente în primele 20 de minute. Dar, în minutul 73 Copil execută o lovitură liberă de la 20 de metri lateral stânga, Curtuiuș plonjează pe lângă minge, dar aceasta merge la colțul lung, 0-1! Gazdele încep să forţeze, însă arădenii rămân sus. Cu 2 minute înainte de final Dina are şansa lui 1-1, dar şutul fostului atacant al Craiovei trece de puţin pe lângă vinclul lui Miron. Se termină cu succesul la limită al UTA-ei, care revine pe podium.

UTA: Miron – Polgar (David), Manea, Gligor, Copaci –  Andor, ,Chindriș, Tănase (Jorza), Copil – Curtuiuș (Costin), Petre.