Al 3-lea succes la rând: UTA - Academica Clinceni 3-2

UTA şi-a trecut în cont a treia victorie la rând în "era" Laurenţiu Roşu. Azi alb-roşii au învins cu 3-2 pe Academica Clinceni, deşi la pauză, pe Motorul, oaspeţii erau în avantaj, 0-1, după golul lui Predescu din minutul 29. În minutul 49, urmptorul "prosud de export" al UTA-ei, Adrian Petre a înscris egalat cu un şut din careu. După care în minutul 72 Petre face 2-1 cu o scăriţă. Nou intratul Andora înscris şi el în minutul 78, cu un şut din 16 metri. Clinceniul a forţat pe final, dar nu a mai avut puterea decât să reducă din handicap, prin Coman, care a înscris în minutul 89 cu capul, peste Miron. Scor final 3-2 şi UTA aşteaptă cu mora bun derby-ul vestului, cu ASU Poli, programat duminică, 13 noiembrie. Laurenţiu Roşu a început meciul de azi în formula: Miron – Polgar, Manea (32 Filaret), Gligor, Burlă – Strătilă, Chindriș (60 Andor), Tănase, Copil (71 Jorza) – Ad.Petre, Curtuiuș.