Al 2-lea succes consecutiv: Naţional Sebiş - Becicherecu Mic 2-0

Naţional Sebiş a câştigat al 2-lea meci consecutiv de la revenirea lui Călin Cojocaru pe bancă.

Bancarii au deschis scorul în disputa cu Becicherecu Mic devreme, încă din minutul 9, Basic înscriind cu capul după cornerul executat de Susan. După alte 20 de minute Avramescu avea să facă 2-0, după un şut de la 16 metri lateral stânga. Până la final tabela avea să rămână neschimbată, chiar dacă gazdele au mai ratat şanse bune prin Velici şi Keita, însă şi oaspeţii au avut ocaziile lor, rezolvate în mare parte de portarul Bujor. Victorie de moral pentru Sebiş, victorie care pregăteşte sezonul viitor.

Sebiș: Bujor – Rosenblum, Stupu, Basic, Bogdanovici – Zurbagiu, Avramescu (Pricop) – Mihuța, Keita (Sas), Susan (Rus) – Velici.